Firmy: požadujeme rovné podmínky pro všechny!

V ČR si vláda a odborové svazy myslí, že peníze rostou na stromech a stačí je jen sklízet. To je samozřejmě nesmysl a peníze, které dnes vláda slibuje automobilovému průmyslu, zejména pak firmě Škoda Auto, jsou peníze všech daňových poplatníků. Proto není fér, aby tyto finanční prostředky šly na podporu pouze jednomu segmentu ekonomiky.

Pokud vláda chce skutečně pomáhat touto formou (program Antivirus) a zabránit postupnému propouštění kmenových zaměstnanců, tak má podpořit cíleně celý český průmysl, nikoliv pouze jedno vybrané odvětví.

„Domácí průmysl se již začíná potýkat s poklesem výroby a nových zakázek a tato situace se do konce roku 2022 dle většiny prognóz nezlepší. Česká, ale i evropská ekonomika pak bude v příštím roce procházet prohlubující se recesí, která se v některých odvětví začíná projevovat již nyní,“ říká Radomíra Harantová z Unie malých a středních podniků ČR.

Žádáme proto českou vládu, aby peníze daňových poplatníků využila smysluplně někde jinde, než dotováním velké a ziskové firmy, která si pravidelně každý rok vyplácí vysoká dividenda a většina zisku plyne do zahraničí. Odbory by neměly vydírat českou vládu, ale žádat o pomoc německého vlastníka koncern Volkswagen, který přímo zodpovídá za aktuální situaci ve Škoda Auto.

V době, kdy jsou inzeráty plné nabídek práce a většině domácích firem chybí pracovníci, nechávat zaměstnance (včetně zahraničních agenturních) doma na 80 procentech je neakceptovatelné a demotivující pro ostatní firmy a jejich zaměstnance.