Titul NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014 získala společnost ASIO, spol. s.r.o.

4. prosince 2014 – Vítězem soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014 se stala společnost ASIO, spol. s.r.o. zabývající se vývojem, výrobou a dodávkami technologií pro čištění odpadních vod, která uspěla v konkurenci téměř dvou set firem. Cílem soutěže, která odstartovala v červenci letošního roku, bylo najít organizaci s nejlepším řízením inovací. Zástupce vítězné společnosti převzal ocenění a titul „NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014“ z rukou hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška na slavnostním vyhlášení, které se uskutečnilo 4. prosince v Kompetenčním centru INTEMAC v Kuřimi.

 

Kvalita a velký počet přihlášených firem do soutěže jen potvrzují, že Jihomoravský kraj je lídrem mezi regiony v oblasti inovací. Zároveň je to pro nás důkaz, že sázka na podporu vědy, výzkumu a inovací ze strany kraje, byl krok správným směrem,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Vítěz soutěže, společnost ASIO, spol. s.r.o., se zabývá vývojem, výrobou a dodávkami technologií pro čištění odpadních vod, úpravu vod a čištění vzduchu. V současnosti má zastoupení ve dvaatřiceti zemích světa, kde její produkty nacházejí uplatnění zejména při čištění odpadních vod z rodinných domů, obcí, měst, nemocnic a v různých průmyslových odvětvích.

Na druhé příčce se umístila společnost INVEA-TECH a.s. zabývající se vývojem softwaru a hardwaru v oblasti bezpečnosti informačních sítí. V současnosti působí celosvětově prostřednictvím obchodních partnerů. V letošním roce se zařadila do žebříčku ACE top 100 nejvíce inovativních ICT společností v Evropě.

Třetí místo mezi firmami s nejlepším řízením inovací obsadila společnost KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM,a.s.,která svou činností navazuje na dlouholetou tradici výroby obráběcích strojů v Kuřimi. Široké spektrum výrobků nachází uplatnění při výrobě obráběcích strojů, automatizační techniky či ve farmaceutickém, automobilovém a leteckém průmyslu.

Vítězná firma ASIO, spol. s.r.o. získala kromě zajímavých cen také právo užívat prestižní titul „NEJinovátor Jihomoravského kraje roku 2014“. Všichni finalisté, kteří během soutěže absolvovali inovační audit, rovněž obdrželi individuální zpětnou vazbu o svých výsledcích v řízení inovací a získali srovnání s nejlepší praxí v oblasti řízení inovací na evropské úrovni.

Zúčastnit se soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014 mohly všechny malé a střední inovativní společnosti se sídlem či významnými aktivitami na území Jihomoravského kraje s libovolným oborem podnikání. Cílem dvoukolové soutěže bylo najít organizaci s nejlepším řízením inovací.

Malé a střední podniky jsou základem každé fungující ekonomiky. Otevřený přístup k inovačním řešením mezi účastníky soutěže jasně dokládá, že jihomoravští podnikatelé se nebojí nových výzev a příležitostí,“dodal předseda Unie malých a středních podniků ČR David Šeich.

 

Více o soutěži

První ročník soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014 byl zahájen v červenci letošního roku, kdy proběhla nominace firem. Během prvního kola soutěže odborná porota hodnotila například význam inovačních aktivit firem pro jihomoravský region, úroveň spolupráce s akademickou sférou a výzkumnou infrastrukturou v Jihomoravském kraji i úroveň reprezentace regionu firmou v zahraničí. Ve druhém kole byl účastníkům soutěže nabídnut inovační audit, v rámci kterého specializovaní inovační poradci hodnotili proces, jakým společnosti k inovacím přistupují, jak s nimi umí pracovat, jak je uvádějí do praxe a jak je dokáží zpeněžit.

V odborné porotě soutěže zasedli zástupci Jihomoravského kraje, Města Brna, Krajské hospodářské komory jižní Moravy, CzechInvestu, Centra pro transfer technologií Masarykovy univerzity, Útvaru transferu technologií VUT v Brně, NETME, ALTA a.s. a ZKL a.s.

Vyhlašovatelem soutěže je Unie malých a středních podniků ČR. Soutěž podpořil Jihomoravský kraj. Partnery soutěže jsou Město Brno, CzechInvest, Krajská hospodářská komora jižní Moravy, BIC Brno, ALTA a.s., ZKL a.s., AZ Servis a.s., TDS Brno o.s. a University of applied management. Mediálními partnery soutěže jsou MM Průmyslové spektrum a Brněnský deník Rovnost.

Veškeré informace o soutěži naleznete na webových stránkách soutěže www.nejinovator.cz.

 

Tabulka obsahuje jména TOP 10 soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014.

Místo Název společnosti
1. ASIO, spol. s.r.o.
2. INVEA-TECH a.s.
3. KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM,a.s.
4 Frentech Aerospace s.r.o.
5. ZEBR s.r.o.
6. MSR Engines s.r.o.
7. CAMEA spol. s.r.o.
8. NEPA, společnost s ručením omezeným
9. MERCI, s.r.o.
10. NAVERTICA a.s.

 

 

Více o společnosti ASIO, spol. s r.o.

ASIO, spol. s r.o. je česká inženýrsko-dodavatelská společnost s mezinárodní působností založená v roce 1993, která se zabývá vývojem, výrobou a dodávkami technologií pro čištění odpadních vod, úpravu vod a čištění vzduchu. Dodávané vodohospodářské produkty jsou využívány zejména při čištění odpadních vod z rodinných domů, obcí, měst, nemocnic a v různých průmyslových odvětvích.

ASIO, spol. s r.o. je zastoupena v 32 zemích světa dceřinými společnostmi a dalšími zástupci. Kromě výrobní základny má vybudovanou síť prodejních a servisních středisek nejen v České republice, ale i v řadě evropských zemí. Všechna střediska jsou sdružena v rámci ASIOgroup, u kterých je kvalita prodeje a jakost výroby certifikována v Systému řízení kvality dle normy ISO 9001:2009 a ISO 14001:2005. V rámci vývoje spolupracuje s mnohými akademickými institucemi a vysokými školami.

ASIO, spol. s r.o. a jeho zaměstnanci jsou členy různých odborných a oborových sdružení (např. Asociace pro vodu ČR – CzWA, Asociace výrobců konstrukcí z termoplastů – AVKT, technicko normalizačních komisí při UNMZ atd.), které se zabývají tvorbou a úpravou české i evropské legislativy.

Cílem společnosti je poskytování komplexních dodavatelských služeb v oblasti čištění odpadních vod, úpravy vod a čištění vzduchu, zajištění moderních, kvalitních a spolehlivých produktů splňujících požadavky evropské legislativy, dodržení vysokých ekologických standardů a splňujících zákazníkem požadované „snadno, rychle, kvalitně a ekologicky“.