Unie malých a středních podniků a ministryně pro místní rozvoj zahájily sérii konferencí o dalším programovém období evropských fondů

Praha, 19. listopadu 2014: Za účasti ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové byla v Praze zahájena série společných konferencí „Evropské fondy 2014-2020: Jednoduše pro lidi“. Setkání, které se uskutečnilo 18. listopadu, se těšilo mimořádnému zájmu účastníků, kteří zcela zaplnili konferenční sál. Návštěvníci se dozvěděli novinky o nadcházejícím programovém období, a to jak z pohledu malých a středních podnikatelů, tak i měst a obcí.

 

 „Vysoká návštěvnost, která doprovázela zahajovací konferenci, jednoznačně potvrdila nejen rostoucí zájem o čerpání dotací z fondů Evropské unie, ale rovněž poukázala na fakt, že řada podnikatelů stále nemá k dispozici potřebné informace pro úspěšné podání žádosti. Nedostatečně informovaní zájemci pak zpravidla žádost vůbec nepodají z obav před zbytečnou administrativou či ze zpětného odejmutí dotací. Automaticky se tak připraví o možnost zisku finančních prostředků pro své podnikání, která je při správně podané žádosti poměrně vysoká,“ řekl výkonný tajemník Unie malých a středních podniků ČR Miloš Křepelka.

Na pražské setkání, na němž vystoupili také představitelé Svazu měst a obcí, EGAP, ČEB a zástupci jednotlivých ministerstev, naváže v pořadí druhá konference ze seriálu, která se uskuteční ve čtvrtek 20. listopadu v Ústí nad Labem. Konference na obdobné téma mohou zájemci navštívit během listopadu a prosince také v Plzni, Českých Budějovicích, Jihlavě, Brně, Olomouci, Ostravě a Hradci Králové.

Podrobné informace k programu a pokyny k registraci na jednotlivé konference naleznete na stránkách www.dotaceeu.cz.

 

Podrobné informace k další konferenci v Ústí nad Labem
Čas konání:
20. 11. 2014, 9:00 – 17:30
Místo konání:
Best Western Hotel Vladimír
Masarykova 36,

400 01 Ústí nad Labem
Uzávěrka přihlášek na www.dotaceeu.cz:
19.11.2014 17:00 nebo do vyčerpání kapacity
Kapacita:

150 míst