Podnikatelský obhájce nabízí pomocnou ruku i nejmenším firmám

Unie malých a středních podniků ČR na začátku března startuje unikátní projekt na podporu svých členů, kteří se jen velmi složitě vypořádávají s problémy například při kontaktu se státní správou. Nejsou totiž dostatečně velcí, aby si mohli dovolit zaměstnance, jenž by složité situace řešil. Projekt nazvaný Podnikatelský obhájce jim však nabízí výhodné řešení v oblastech od správy nemovitostí, až po pomoc v IT.

Jednání s úřady, optimalizace ceny energií, pomoc s finančním řízením firmy, právní podpora, nebo rady v oblasti IT. To jsou jen některé segmenty, v nichž Podnikatelský obhájce nabízí malým a středním podnikatelům pomocnou ruku.

„Od našich členů jsme dostávali spoustu dotazů, jak řešit problémy v mnoha různých oblastech. Stěžovali si, že je opravdu těžké podnikat a přitom řešit administrativní záležitosti, které po nich stát, nebo obce požadují. Pro menší podnikatele může být těžké najít si cestu k různým úřadům, aniž by zároveň přicházeli o peníze, protože nemají koho za sebe poslat,“ říká předseda Unie David Šeich. „Projekt Podnikatelský obhájce je naší reakcí na tyhle potíže. Chceme našim členům jednoduše ulehčit v co nejvíce oblastech a nabídnout jim ta nejvýhodnější řešení.“

Jednou z typických ukázek byl například problém s otevřením venkovního posezení u restaurace. Přestože předchozí majitel hospody povolení dostal, novému nájemci už byla žádost zamítnuta. Vysvětlení obecního úřadu buď žádné, nebo jen neochotné a velmi vágní. Pokud se ale zapojí do jednání Podnikatelský obhájce, úřad už je nucen reagovat a je možné vyjednat kompromisní řešení.

„Váha Unie je daleko větší, nežli u jednotlivých podnikatelů, kteří často narážejí na liknavost a neochotný přístup úředníků. V rámci našeho projektu vnímáme řešení problémů se státní správou a samosprávou jako jednu z hlavních priorit,“ podotýká Šeich.

Další z výhod Podnikatelského obhájce je propojení členů Unie s velkými korporátními partnery, kteří jim mohou pomoci ušetřit například za energie nebo telekomunikační služby. I zde je pozice Unie daleko silnější a může se dostat k nabídkám, jež jinde na trhu podnikatelé nenajdou.

Experti Unie navíc členům dokážou poskytnout právní a legislativní poradenství, poradí při správě budov a nemovitostí, nebo poskytnou nezávislý posudek, pokud finanční úřad rozporuje například zaúčtování nákladů na inovace.

 

Oblasti výhod, se kterými Podnikatelský obhájce pracuje:                   

1) spotřeba energií – úspora při optimalizaci nákladů

2) správa budov a nemovitostí (facility management)

3) pojištění businessu a majetku

4) financování podnikání

5) právní oblast a legislativa – profesionální poradenství

6) úřady – podpora při jednání s úřady

7) vedení účetnictví a daňová problematika

8) vozový park – od financování při nákupu, přes údržbu až po výhodné tankování

9) počítačové vybavení – SW a HW

10) telekomunikace