Setkání členů Unie MSP a CAMIC

V úterý 17. února proběhlo setkání Unie malých a středních podniků a Italsko-české obchodní a průmyslové komory.

 

Večer zahájil svým pozdravem místopředseda Italsko-české komory Petr Dostál. “Jsme velice rádi, že jsme mohli zorganizovat první společnou akci s Unií MSP, a věříme, že existují předpoklady pro další konkrétní spolupráci.”

Předseda Unie MSP David Šeich se ve svém proslovu věnoval především projektu Podnikatelský obhájce, který byl spuštěn 18. února. “Podnikatelský obhájce se zaměří na pomoc podnikatelům v deseti nejdůležitějších a nejčastějších oblastech podnikatelských aktivit,” vysvětlil předseda Šeich, “Jedná se například o energetickou náročnost, evropské fondy, bankovní, finanční a telekomunikační služby nebo správu realit. Podnikatelský obhájce je tak platformou, na kterou se firmy mohou obrátit, aby získali konzultace zadarmo či za výhodné ceny. Budeme také poskytovat specifické služby jako energetické audity.”

Další oblastí, kde je Unie MSP aktivní, je sociální dialog a aktivity v rámci legislativního procesu, jejichž cílem je zlepšit podnikatelské prostředí v ČR. “Chceme vytvořit trojúhelník mezi podnikateli, zákonodárci a veřejným míněním,” podtrhl předseda Šeich, “Unie MSP je součástí Evropské sítě pro MSP, která přímo intervenuje do legislativního procesu na evropské úrovni. Spolupracujeme navíc s národními mass-médii, abychom vysvětlili problémy, které nejvíce pálí podnikatele. Poskytujeme také právní asistenci podnikatelů, a to především ve vztazích s orgány veřejné správy.”

V průběhu debaty vystoupili se svými příspěvky také dva experti na evropské fondy, kteří se zaměřili především na Operační program Podnikání a Inovace pro Konkurenceschopnost.

Workshop byl uzavřen příspěvkem advokáta Vladimíra Ambruze z advokátní kanceláře Ambruz & Dark/Deloitte Legal, který představil 6. ročník soutěže Zákon roku. “Soutěž, má dvě sekce: Nejlepší zákon roku a Legislativní paskvil roku,” uvedl pan Ambruz. Soutěž má podporu mnoha partnerů, a to včetně celostátních médií. V minulosti tak některé předpisy a zákony, jež zabodovaly v sekci paskvil roku, byly následovně novelizovány či zrušeny.

V průběhu večera byla také představena ročenka Camic a selekce známých kalendářů společnosti Pirelli, která byla také sponzorem večera.

 

DSC_7604 DSC_7623 DSC_7969