Unie malých a středních podniků ČR a Hospodářská komora ČR potvrdily spolupráci podpisem memoranda

Praha, 25. února 2015 – Společná podpora podnikání v České republice je stěžejním předmětem Memoranda o spolupráci, podpoře a poskytování informací, které společně podepsal předseda Unie malých a středních podniků České republiky (Unie MSP) David Šeich a prezident Hospodářské komory České republiky (HK ČR) Vladimír Dlouhý.

 

Vzájemná kooperace bude probíhat především v oblasti Evropských strukturálních a investiční fondů, vědy, výzkumu a inovací. Spolupracovat hodláme i při poskytování servisu a podpory malým a středním podnikům a mikropodnikům včetně tvorby legislativy,“ řekl prezident HK ČR Dlouhý. „Jsem velmi rád, že podepsané Memorandum ukotvilo vzájemnou spolupráci Hospodářské komory ČR a Unie MSP a jsem přesvědčen, že jednoznačně přispěje k lepšímu prosazování zájmu malých a středních podnikatelů v České republice,“ dodal předseda Unie MSP Šeich.

 

Obě strany budou mimo jiné spolupracovat při podpoře a propagaci evropských fondů, spolupořádání a koordinaci konferencí a workshopů, realizaci veřejných průzkumů či anket, mediální spolupráci anebo při podpoře zahraničních misí.