Proběhlo vyhlášení vítězů soutěže E.ON Energy Globe Award ČR

Nejuznávanější soutěž v České republice, zaměřená na úsporu energií a ochranu životního prostředí, E.ON Energy Globe Award ČR, zná vítěze. Unie MSP ČR byla tradičním patronem kategorie „Firma“.

V pondělí 6. října v Divadle na Vinohradech ocenila mezinárodní odborná porota již pošesté ty nejlepší „hlavy plné ekonápadů“. Diváci v sále z nich svými hlasy zvolili celkového vítěze, kterým se stal projekt Ukliďme Česko ze soutěžní kategorie „Kutil“.

Vítěz letošního ročníku, spolek Ekosmák, vymyslel unikátní dobrovolnickou úklidovou akci s názvem Ukliďme Česko. Cílem projektu bylo mapování a především faktické odstranění černých skládek a úklid drobného nepořádku v přírodě a obcích. Akce proběhla 17. května 2014 a vycházela z mezinárodně osvědčeného modelu „Let’s Do It!“ Dohromady se projektu zúčastnilo 6 200 dobrovolníků na 290 místech v celé ČR.

V průběhu galavečera byli zároveň vyhlášeni také vítězové všech soutěžních kategorií.  V kategorii „Kutil“ zvítězil projekt Ukliďme Česko, v kategorii „Obec“ Pasivní bytový dům pro seniory Modřice, v kategorii „Firma“ projekt PURGAZ 50 – nová technologie na výrobu biometanu a v kategorii „Mládež“ projekt AIR House.

 

Vítěz kategorie Firma Pavel Izák, Ústav chemických procesů AV ČR, v.v.i.: PURGAZ 50 – Nová technologie výroby biometanu

 

Vítězný projekt Sympatie (Ukliďme Česko) – ocenění předává prof. Jiří Drahoš, předseda Akademie věd ČR, v.v.i.

 

Aleš Háma a Michael Fehn (předseda představenstva E.ON Czech Holding AG)

 

Michael Fehn a Richard Brabec, ministr životního prostředí

 

Celkový vítěz E.ON Energy Globe Award ČR 2014, Miroslav Kubásek

 

Všichni vítězové s Michaelem Fehnem a Wolfgangem Neumannem (zakladatel mezinárodní soutěže Energy Globe Award)